Okazjonalna wystawa motocykli w Złotokłosie

 W sobotę 31 maja 2014 r odbyły się obchody jubileuszu 90-lecia powstania Złotokłosu.

Jedną z atrakcji przygotowanych z tej okazji była wystawa motocykli zabytkowych zorganizowana przeze mnie i mojego ojca. Zaprezentowaliśmy niemieckie  motocykle  Zundapp KS600 i Victoria KR 25 Aero (w oryginalnym malowaniu) służące w Wehrmachcie podczas II Wojny Światowej. Ponadto duński Nimbus 750 z 1937 r, angielski Ariel Huntmaster z koszem z lewej strony przystosowanym do ruchu lewostronnego, Harley Davidson Heritage Softail, Triumph Rocket i Moto Guzzi Grisso.

Impreza została znacząco wsparta przez członków Oldtimer Club Poland. Przyjechali oni na czterech Indianach: Chief Military, Scout 750, Four, Big Chief i motocyklu Harley Davidson Panhead.

Pojawiła się kolekcja starych samochodów. Były to polskie samochody Mikrus MR300 i Syrena 105 oraz Wartburg i Zastawa. Pojawiła się również ekipa fanów Yamahy V-max na swoich  poprzerabianych maszynach. Z weteranów były również AWO 425 T, Jawa 350 i Romet. Z nowszych motocykli – Ducati Diavel, Honda CBR 1000, Suzuki Intruder 1800. Przyjechał też pięknie odrestaurowany Jaguar oraz dwa quady.

Motocykle wzbudzały zainteresowanie wśród zwiedzających. Szczególnie motocykle z wózkami bocznymi, które były oblegane przez dzieci. Niejeden poważny zlot weteranów nie powstydziłby się pojazdów, które pojawiły się w Złotokłosie. Wyrazy uznania należą się szczególnie weteranom, które przyjechały tu na własnych kołach, a przecież niektóre z nich to pojazdy z połowy lat 20-tych ubiegłego wieku.

Bardziej zainteresowanych zapraszam na szerszą relację na www.frubamotocykle.pl

Paweł Fruba