Tesco

Sklep jak sklep każdy wie czego się spodziewać, ale ponieważ temat wzbudza zainteresowanie przedstawiam kilka informacji po spotkaniu z przedstawicielami Firmy, bezpośrednio zajmującymi się projektem.

 

Firma Tesco zamierza wybudować w naszej miejscowości na działce u zbiegu ulic 3 Maja i Św. Andrzeja Boboli sklep spożywczy tzw. TESCO Supermarket. Jest to projekt z linii małych sklepów “delikatesowych” o powierzchni zabudowy do 1000 m2. Będzie to placówka o zasięgu lokalnym z ofertą skierowaną do okolicznych mieszkańców. Nie będzie to sklep całodobowy i nie będzie w nim żadnych innych obcych punktów sprzedaży typu apteka, itp.

Inwestor przewiduje powstanie placówki w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy 3 Maja z zaplanowanym parkingiem na kilkadziesiąt aut, tak aby jak najbardziej ułatwić komunikację do i w obrębie placówki. Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące projektu komunikacji i powiązań komunikacyjnych na tak ważnym dla naszej miejscowości skrzyżowaniu 3 Maja/Wojewódzka/Św. Andrzeja Boboli/Grottgera.

 

Firma zapewnia, że chce współpracować z lokalną społecznością i bardzo drobiazgowo podchodzi do projektu placówki ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z odwodnieniem i komunikacją, w tym z problemem drogi dojazdowej do prywatnej posesji, która przebiega przez teren inwestycji.

 

Jestem pewien, że w niedługim czasie zostaną udostępnione przez Tesco szczegóły projektu i wizualizacje, o czym poinformujemy.

 

Jacek Borowiecki