Willa Rostworowskich w postaci trwałych ruin – ale czy na pewno?

Zrujnowana willa rodziny Rostworowskich, zwana często przez miejscowych pałacykiem, znajdowała się na wjeździe do Złotokłosu od strony zachodniej. Stała w centralnym punkcie pięknego, choć zaniedbanego parku o powierzchni około 5000 mkw., znajdującego się u zbiegu ulic 3 Maja i Piaseczyńskiej. W latach 1848-1992 mieściła się tu filia szkoły podstawowej.

Uczyły się w niej dzieci z klas III-VIII z SP w Złotokłosie. Gdy placówkę przeniesiono do nowej siedziby willa opustoszała. Od tamtej chwili budynek niszczał. Kilka lat temu mieszkańcy wpadli na pomysł, aby zachować willę w postaci tzw. „ruin trwałych”, które miały być miejscem spotkań lokalnej społeczności. Mieliśmy również nadzieję na uporządkowanie parku. Na dzień dzisiejszy budynku już nie ma. Został zburzony i wywieziony. Przypomina to zniknięcie stacji kolejki wąskotorowej w Złotokłosie.

   🙁

Pytanie jakie się pojawia na ten moment, czy nie zniknie również zabytkowy park i czy zburzenie tego co pozostało z willi nie było celowe? Czy ktoś w szaleńczej wizji nie umieścił gdzieś planu  przedłużenia ulicy 3 Maja na wprost przez park, aż do węzła Złotokłos!!!