FB Miejscovi

Pierwszy krok zrobiony i pierwszy kontener z lasu wywieziony! Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo deszczowej pogody się do tego przyczynili bo już jest ładniej. Będziemy powtarzać akcję sporzątania NASZEGO lasu bo dużo jest jeszcze do zrobienia! Jak widać można! ...

View on Facebook
View on Facebook

2 weeks ago

Okruchyhistorii.pl

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarczyna i okolic do pomocy przy posprzątaniu cmentarza żydowskiego w Tarczynie przy ulicy Długiej. Spotkajmy się w niedzielę 12 maja o 12.
Po 74 latach od zakończenia wojny wreszcie nie musimy wstydzić się kirkutu w Tarczynie. Większość śmieci została usunięta. Pozostało trochę śmieci typu metale i szkło.Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie solidnych rękawic. Panów prosimy o pracę w czapkach. Przydadzą się też grabie, motyki i TACZKI.
Zapraszamy, bądźcie z nami. Wspólnie nam się uda ‼️ 😃

Liczymy o wsparcie, uczestnictwo, zwłaszcza, że otrzymaliśmy kontener od gminy Tarczyn.
www.facebook.com/events/2280253285402836/
...

View on Facebook

1 month ago

Stowarzyszenie Miejscovi

Podsumowanie spotkania dla mieszkańców Henrykowa, Wólki Prackiej i SzczakWczorajsze zebranie z mieszkańcami pokazało konieczność częstszych spotkań tego typu.
Zgodnie z moimi oczekiwaniami przybyło wiele osób nie funkcjonujących w internecie. Wielu miało mniejsze i większe wątpliwości do wyjaśnienia dotyczące własności, dróg, planów MPZP itp.
Zaproszeni goście prezes PWiK p.Paweł Wojciechowski i zastępca Burmistrza p. Robert Widz jak i poprzednio stanęli na wysokości zadania.
Rozmowa była merytoryczna ale i pełna emocji. Miesza się chęć na zmiany z obawą o realizację obietnic.

Krótkie streszczenie.
W 2020r powinien już byc gotowy projekt budowlany kanalizacji i będzie ona stopniowo realizowana zaczynajac od HU, potem Szczaki i Wólka, a jak finanse firmy pozwolą nawet równocześnie.
Niezależnie od postępów prac od tego momentu, czyli od końca 2020r., można kłaść w ulicach ślepe rury i porządnie je realizować bez obaw, że za rok przy pracach ziemnych asfalt zostanie przeorany. Prezes PWiK podkreśla że każda nakładka zwielokrotnia koszt, a tym samym wydłuża czas realizacji.

Proszę zwrócić uwagę na zmianę sposobu myślenia o inwestycji. Nie ma zrobimy im,a dadzą nam spokój. Każda inwestycja na terenie gminy jest aktualnie przez zespół burmistrzów analizowana pod kątem zasadności i priorytetu.
Szkielet dróg w naszej okolicy jest właśnie takim priorytetem, którego realizacja jest przewidziana na lata 2019 do 2023. Wtedy można rozliczać.

Idea tworzenia otoczenia przez inwestycje drogowe jest wspaniala i w naszej pięknej okolicy stwarza możliwości kreacji bezpiecznych, a zarazem miłych dla oka ciągów komunikacyjnych. Może jestem nowa, może jestem idealistką ale kupuje taką ideę i z pełnym zaangażowaniem będę chciała aby u nas była realizowana.
Marzy mi się zespół ludzi: sołtysów, aktywistów z naszej okolicy współpracujący z burmistrzem tworząc wspólną wizję rozwoju naszej wsi. Będę do tego dążyć.
...

View on Facebook