Kanalizacja staje się faktem !!!

Dziś odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno, prezesem PWiK Piaseczno i przedstawicielem wykonawcy. Już w najbliższy poniedziałek (11 czerwca) ruszają prace przy budowie sieci kanalizacji. Prace będą prowadzone w dwóch lokalizacjach – na ulicy Warszawskiej od strony wykańczanego kolektora i na ulicy Staszica.

Budowa prowadzona będzie odcinkami tak, aby rano odkryć kanał, położyć rurę i zakopać danego dnia. Mieszkańcy ulic, na których będą prowadzone prace proszeni są o:

  • wskazywanie dogodnego miejsca na doprowadzenie przyłącza do granicy posesji
  • wyrozumiałość z powodu utrudnień w komunikacji – firma deklaruje, że rozpoczyna prace od godziny 7.00 i kończy do 19.00

Co do wykonywania przyłączeń domów do instalacji kanalizacyjnej to możliwe to będzie po zakończeniu tego etapu czyli od połowy 2019 roku. Jak to zrobić? Można przeczytać na stronie : https://www.pwikpiaseczno.pl/przylaczenie-do-sieci.html

Co roku planowane są realizacje kolejnych etapów budowy, ale na dziś nie ma konkretnych terminów. Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę 2021 roku.

UWAGA !!! Ponieważ zaplecze budowy (maszyny, wywrotki, koparki, materiały, rury, kolektory, ziemia i tłuczeń) firma wykonawcza zlokalizowała na ulicy Staszica, nieopodal przedszkoli, prosimy rodziców i osoby odprowadzające dzieci pieszo i na rowerach o szczególną ostrożność.

Niestety nie udało się wyłonić w procedurze przetargowej firmy, która ma zmodernizować SUW Złotokłos (ujęcie wody pitnej). PWiK jest zmuszone do rekalkulacji kosztorysu ze względu na inne niż podczas projektowania (lata 2007-2008) kosztów wykonawczych. Termin wykonania odsuwa się na bliżej nie określoną przyszłość i o ile będą środki finansowe.

Wszelkie pytania do wykonawcy można kierować przez Panią Sołtys Ewę 🙂